| Τόπος καταγωγής: | Γκουανγκντόνγκ, Κίνα |
|---|---|
| Μάρκα: | HUAXING |
| Πιστοποίηση: | SGS, FDA, ISO |
| Αριθμό μοντέλου: | Πουγκί με στόμιο |
| Ποσότητα παραγγελίας min: | 500 κιλά |
| Τιμή: | 1USD |
| Συσκευασία λεπτομέρειες: | Συσκευασία σε χαρτοκιβώτιο, Συσκευασμένη σε παλέτες |
| Χρόνος παράδοσης: | 5-20 ημέρες |
| Όροι πληρωμής: | T/T |
| Δυνατότητα προσφοράς: | 80000000 Τσάντες |
| Γραμμές Παραγωγής: | 5 Γραμμές Παραγωγής | Υλικά: | PET, BOPP, CPP, PA, PE, RCPP, CPE, VMPET, AL, EVOH |
|---|---|---|---|
| Επίπεδα φιλμ: | 2/3/4Επίπεδα | Πάχος: | 50 micron - 200 micron |
| Τυπικό μέγεθος: | Προσαρμοσμένο κατόπιν αιτήματος | Πλάτος: | 0-1200 χλστ |
| Υψος: | 0-1200 χλστ | Μήκος: | 0-1200 χλστ |
| Χρώμα: | Μέγιστο 12 χρώματα | Τύπος εκτύπωσης: | Εκτύπωση με γκραβούρα |
| Εκτύπωση: | Προσαρμοσμένο κατόπιν αιτήματος | Τύπος τσάντας: | Πουγκί με στόμιο |
| Ιδιότητες φραγμού: | Ανθεκτικό στον παγετό, ανθεκτικό στη διάτρηση, κατά της ομίχλης, φουσκωτό, φράγμα οξυγόνου, αντίστασ | Εφαρμογές: | Γλυκά, καραμέλες, μπισκότα, μπισκότα, απορρυπαντικό πλυντηρίου, σαμπουάν, αφρόλουτρο, σάλτσες, σπιτι |
| συσκευασία: | Συσκευασία σε χαρτοκιβώτιο, Συσκευασμένη σε παλέτες | MOQ: | 500 κιλά |
| Κόστος δειγμάτων: | 0-500 USD | Χρόνος Παραγωγής: | 10-20 ημέρες |
| Δυνατότητα προσφοράς: | 1000 τόνοι |
Πολλαπλά στρώματα με ερμητική τεχνολογία καπάκι σχεδιασμένα για μέλι, υγρές γλυκαντικές ουσίες και φρούτα πουρέ.
Η οικονομική περίπτωση για τη μετάβαση από την άκαμπτη σε ευέλικτη συσκευασία με σακούλα σφραγίδας προσφέρει σημαντικά και μετρήσιμα πλεονεκτήματα.
| Παράμετρος | Γυάλινο βάζο με μεταλλικό καπάκι | Σκληρό μπουκάλι PET | Ευέλικτη τσάντα |
|---|---|---|---|
| Βάρος κενού δοχείου | 220g | 35g | 12g |
| Μονάδες ανά δοχείο 40FT (άδειο) | 45,000 | 280,000 | 850,000 |
| Κόστος αποστολής ανά 1.000 μονάδες (άδειο) | Προετοιμασία | -65% | - 88% |
| Ταχύτητα ρήξης (τυπική) | 2-5% | 00,5-1% | < 0,1% |
| Αποτύπωμα αποθήκευσης (άδειο) | Υψηλή (κατακάμπτο σχήμα) | Υψηλή (κατακάμπτο σχήμα) | Χαμηλά (επικίνδυνες επίπεδες σακούλες) |
Η μετάβαση σε σάκους με βρύση μειώνει το βάρος των κενών εμπορευματοκιβωτίων κατά περίπου 85-90% και αυξάνει την πυκνότητα μεταφοράς κατά σχεδόν 20 φορές σε σύγκριση με το γυαλί.
| Καταγγελία καταναλωτή | Εμφάνιση (%) * | Λύσιμο σφουγγαριού |
|---|---|---|
| "Το μέλι κρυσταλλώνει πριν τελειώσω το βάζο" | 42% | Η ερμητική σφραγίδα εμποδίζει την είσοδο υγρασίας |
| "Το βάζο στάζει μέλι στην άκρη" | 67% | Σφουγγάρι ακριβείας με σχεδιασμό χωρίς στάγματα |
| "Δεν μπορώ να βγάλω το τελευταίο μέλι" | 58% | Οι εύκαμπτοι τοίχοι επιτρέπουν πλήρη εκκένωση |
| "Τα γυάλινα βάζα είναι βαριά και έσπασα ένα" | 31% | Κατασκευή από αδιάσπαστο πολυμερές |
| "Το βάζο παίρνει πολύ χώρο στην ντουλάπα μου" | 44% | Σχεδιασμός αναδιπλούμενου τύπου κατά την κατανάλωση του προϊόντος |
*Πηγή: Εσωτερική έρευνα καταναλωτών, n=1.200 αγοραστές μελιού, Βόρεια Αμερική και Ευρώπη, 2024
Επαγγελματικά τυπωμένες σακούλες με υψηλή λάμψη, μεταλλικές προτάσεις ή ματ φινίρισμα σηματοδοτούν υψηλή ποιότητα και καινοτομία σε πολυσύχναστα περιβάλλοντα λιανικής πώλησης.
Οι τσάντες μας κατασκευάζονται χρησιμοποιώντας τεχνολογίες πολυεπίπεδης συναρμολόγησης και κολλήσεως με τρεις τυποποιημένες δομές, βελτιστοποιημένες για τις διαφορετικές απαιτήσεις των προϊόντων.
| Σχήμα | Υλικό | Ονομαστικό πάχος (μm) | Πρωταρχική λειτουργία |
|---|---|---|---|
| Εξωτερικό (Εκτύπωση) | ΠΕΤ (πολυεστέρα) | 12 | Υψηλή γυαλιστερή επιφάνεια, ανθεκτικότητα σε γρατζουνιές, ευαισθησία στην εκτύπωση |
| Εσωτερικό (Συσφραγτικό) | PE (πολυαιθυλένιο) | 60-80 | Θερμοσφραγίδα, ασφάλεια σε επαφή με τρόφιμα, φραγμός υγρασίας |
| Σχήμα | Υλικό | Ονομαστικό πάχος (μm) | Πρωταρχική λειτουργία |
|---|---|---|---|
| Εξωτερικό | ΠΕΤ (πολυεστέρα) | 12 | Επιφάνεια εκτύπωσης, λάμψη, μηχανική προστασία |
| Μεσαίο | VMPET (μεταλλωμένο PET) | 12 | Οξυγονικό φράγμα, ανακλαστικό φωτός, φράγμα υγρασίας |
| Εσωτερική | PE (πολυαιθυλένιο) | 70-100 | Ερμητική σφραγίδα, επαφή με το προϊόν, χημική αντοχή |
| Σχήμα | Υλικό | Ονομαστικό πάχος (μm) | Πρωταρχική λειτουργία |
|---|---|---|---|
| Εξωτερικό | ΠΕΤ (πολυεστέρα) | 12 | Επιφάνεια εκτύπωσης, αντοχή |
| Εμπορικό σύστημα | Φόλιο (αλουμίνιο) | 7-9 | Απόλυτο οξυγόνο, υγρασία και φραγμός UV |
| Δύναμη | ΠΑ (Νάιλον) | 15 | Αντοχή σε τρύπες, αντοχή σε σχισμές, άμυνα κατά της υγρασίας |
| Εσωτερική | Επενδυτικό ή RCPP | 80 έως 120 | Πρωταγωνιστική ακεραιότητα σφραγίδας, επαφή με τρόφιμα, προαιρετική δυνατότητα ανακύκλωσης |
Όλοι οι ισχυρισμοί περί φραγμού επικυρώνονται μέσω πρωτοκόλλων ισοδύναμης δοκιμής από τρίτους, τα οποία βαθμολογούνται σύμφωνα με τα πρότυπα ASTM F1927 (OTR) και ASTM F1249 (MVTR).
Τυπικά αποτελέσματα δοκιμής για τη δομή C (PET/AL/PA/PE):
| Ιδιοκτησία | Μέθοδος δοκιμής | Δομή Β (3 στρώματα) | Δομή C (4 στρώματα) |
|---|---|---|---|
| Δυνατότητα τράβηξης (MD) | ΑΣTM D882 | > 80 MPa | > 90 MPa |
| Δυνατότητα τράβηξης (TD) | ΑΣTM D882 | > 70 MPa | > 80 MPa |
| Αμήκρυνση κατά τη διάσπαση | ΑΣTM D882 | > 60% | > 50% |
| Δυνατότητα σφραγίδας | ΑΣTM F88 | > 25 N/15 mm | > 35 N/15 mm |
| Αντίσταση στην πρόσκρουση από βέλη | ΑΣTM D1709 | > 150 g | > 200 g |
| Αντοχή σε τρύπες | Εσωτερική μέθοδος | > 30 N | > 50 N |
MD = Κατεύθυνση μηχανής, TD = Πέρας κατεύθυνση
Προσφέρουμε τέσσερις ξεχωριστές οικογένειες καπάκιας σχεδιασμένες για συγκεκριμένες περιοχές ιξώδους και σενάρια χρηστών.
| Προδιαγραφές | Αξία |
|---|---|
| Επιλογές διαμέτρου οπτικού ορόφου | 8mm, 10mm, 12mm |
| Υλικό | Πολυπροπυλένιο (PP), διατροφικής ποιότητας |
| Μηχανισμός κλεισίματος | Κλείδωμα μενταγιόν με ακουστική απάντηση αφής |
| Σχεδιασμός σφραγίδας | Αυτοκαθαριστικό ακροφύσιο· ανάσυρση του προϊόντος κατά το κλείσιμο |
| Βέλτιστο εύρος ιξώδους | 500 - 8.000 εκατομύρια (cP) |
| Αποδεικτικά στοιχεία παραποίησης | Προαιρετική σπάσιμη γέφυρα ή σφραγίδα επαγωγής |
| Τυπικές εφαρμογές | Μελι, σιρόπι σφενδάμου, αγκάβης, λεπτοί χυμοί |
| Προδιαγραφές | Αξία |
|---|---|
| Επιλογές διαμέτρου οπτικού ορόφου | 12mm, 15mm, 20mm |
| Υλικό | HDPE ή PP, διατροφικής ποιότητας |
| Μηχανισμός κλεισίματος | Συνεχή νήμα (CT) |
| Σχεδιασμός σφραγίδας | Επικάλυψη με επαγωγή (φώλια) ή επικάλυψη με αφρό |
| Βέλτιστο εύρος ιξώδους | 5, 000 - 50.000+ cP |
| Αποδεικτικά στοιχεία παραποίησης | Πρότυπο σφραγίδας επαγωγής· προαιρετική συρρίκνωση |
| Τυπικές εφαρμογές | Μελι, πουρέ φρούτων, πάστες, βούτυρα από καρύδια |
| Προδιαγραφές | Αξία |
|---|---|
| Επιλογές διαμέτρου οπτικού ορόφου | 6mm, 8mm |
| Υλικό | PP, διατροφικής ποιότητας |
| Μηχανισμός κλεισίματος | Σπρώξτε για να ανοίξετε, τραβήξτε για να κλείσετε |
| Σχεδιασμός σφραγίδας | Συμπληρωμένη βαλβίδα σιλικόνης |
| Βέλτιστο εύρος ιξώδους | 1, 000 - 15 000 cP |
| Αποδεικτικά στοιχεία παραποίησης | Τραπεζική ταινία αδιάβροχη |
| Τυπικές εφαρμογές | Μίλι, ενεργειακά τζελ, αθλητική διατροφή. |
| Προδιαγραφές | Αξία |
|---|---|
| Επιλογές διαμέτρου οπτικού ορόφου | 12mm, 15mm |
| Υλικό | PP με εισαγωγή CR |
| Μηχανισμός κλεισίματος | Δυνατότητα στροφής και στροφής (σύμβαση ASTM D3475) |
| Σχεδιασμός σφραγίδας | Πρότυπο επένδυσης επαγωγής |
| Βέλτιστο εύρος ιξώδους | 5, 000 - 50,000 cP |
| Αποδεικτικά στοιχεία παραποίησης | Σφραγίδα επαγωγής + μηχανισμός CR |
| Τυπικές εφαρμογές | Μέλι με CBD, φαρμακευτικά προϊόντα, συνθέσεις που απαιτούνται για την ασφάλεια |
Το στόμα συνδέεται με τη χρήση μιας διαδικασίας θερμικής σφράγισης που δημιουργεί μοριακό δεσμό μεταξύ της φλάντζας σφράγισης του στόματος και του εσωτερικού στρώματος του λαμινίτη φιλμ.
| Παράμετρος | Πεδίο στόχου | Μέθοδος δοκιμής |
|---|---|---|
| Θέρμανση σφραγίδας | 160-200°C (ανάλογα με το φιλμ) | Μέτρηση θερμοσύνθεσης |
| Πίεση σφραγίδας | 2-4 bar | Μετρητής πίεσης |
| Χρόνος διαμονής φώκιας | 00,8-1,5 δευτερόλεπτα | Επιβεβαίωση χρονοδιακόπτη |
| Δύναμη έλξης (εξόδου από το φιλμ) | > 80 N | Δοκιμαστής ελαστικότητας |
| Δοκιμή διαρροής (σύνδεση βρύσης-σακούλας) | Μηδενικές διαρροές σε 25 Hg στο κενό | Δωμάτιο κενού |
| Πιστοποίηση | Πεδίο εφαρμογής | Κατάσταση |
|---|---|---|
| ISO 9001:2015 | Σύστημα διαχείρισης ποιότητας | Τρέχων |
| Καταχώριση από το FDA | Ανακοίνωση ουσίας που έρχεται σε επαφή με τρόφιμα | Τρέχων |
| ΕΕ 10/2011 Συμμόρφωση | Ευρωπαϊκά υλικά που έρχονται σε επαφή με τρόφιμα | Επιβεβαιώθηκε |
| ΒΡΚΓΣ Ασφάλεια των τροφίμων | Υλικά συσκευασίας (κατηγορία Α) | Διαθέσιμη κατά τον έλεγχο |
| Πιστοποίηση Halal | Κατάλληλο για προϊόντα Halal | Διαθέσιμα κατόπιν αιτήματος |
| Πιστοποίηση Kosher | Κατάλληλο για προϊόντα Kosher | Διαθέσιμα κατόπιν αιτήματος |
Κάθε παρτίδα παραγωγής υποβάλλεται σε ολοκληρωμένη δοκιμή δειγματοληψίας για να διασφαλιστούν τα πρότυπα ποιότητας.
| Δοκιμή | Μέγεθος δείγματος (ανά παρτίδα) | Κριτήρια αποδοχής |
|---|---|---|
| Δυνατότητα σφραγίδας | 5 σακούλες | Min 25 N/15mm (3 στρώματα), 35 N/15mm (4 στρώματα) |
| Δοκιμή εκρήξεως | 5 σακούλες | Καμία βλάβη σε 30 PSI |
| Δοκιμή διαρροής υπό κενό | 10 σακούλες | Μηδενικές φυσαλίδες σε 25 Hg για 60 δευτερόλεπτα |
| Δοκιμή πτώσης (1,5 m) | 5 σακούλες | Χωρίς διαχωρισμό σφραγίδας, χωρίς τρύπα. |
| Επιθεώρηση διαστάσεων | 10 σακούλες | Εντός των ορίων της ανοχής |
| Ποιότητα εκτύπωσης | Εικόνα της πρώτης και της τελευταίας παρτίδας | Εγκριθείσα αντιστοιχία βασικού δείγματος |
Κάθε παλέτα λαμβάνει μοναδικό αριθμό παρτίδας που συνδέεται με πιστοποιητικά πρώτων υλών, αρχεία παραγωγής, δεδομένα ελέγχου ποιότητας και πληροφορίες προορισμού.Πλήρης ιχνηλασιμότητα διατηρείται για τουλάχιστον δύο έτη.
| Μετρική | Γυάλινο βάζο (500 ml) | Σκουπιδοφόρα τσάντα (500 ml) | Μείωση |
|---|---|---|---|
| Βάρος συσκευασίας (άδειο) | ~ 220g | ~ 12g | 940,5% |
| Υλικό ανά 1.000 μονάδες | 220 κιλά | 12 κιλά | 208 kg εξοικονόμησαν |
| Φύλλα ανά εκατομμύριο μονάδες | ~ 120 παλέτες | ~ 6 παλέτες | 95% λιγότερο |
Προσφέρουμε μονοϋλικά PE και PP δομές σχεδιασμένες για συμβατότητα με τις υφιστάμενες ροές ανακύκλωσης όπου υπάρχει υποδομή συλλογής.
Σημαντική σημείωση:
Το περιεχόμενο PCR δεν μπορεί να τοποθετηθεί σε στρώματα που έρχονται σε άμεση επαφή με τα τρόφιμα λόγω κανονιστικών περιορισμών.